HTOKARCZUK, FREDDIE MERCURY,…

HTOKARCZUK, FREDDIE MERCURY, JOKER – HONK HONK

Parę słów o kulturze. Olga Tokarczuk dostaje Nobla. Pełno owacji, pełno przy okazji tekstów typu pierwsza z brzegu co znalazłen na necie np. wypowiedź Olgi Bołądź ,,gratuluję, jestem chrześcijanką i mam lewackie poglądy”.

Coś mi się wydaje, że jesteśmy obecnie świadkami rewolucji kulturowej przy której banda hipisów z lat 60. to małe piwo. I przy okazji kultury – Tokarczuk dostaje Nobla, a w poprzednim roku wyszedł film biograficzny Bohemian Rhapsody o Freddiem Mercurym – i uzyskał jedną z największych oglądalności i zysków w dziejach kina (ja nie oglądałem i nie zamierzam). To wszystko wpisuje się w tą samą jedną, tęczową papkę, tęczową wirówkę, która mieli globalnie ludzkość. I odnośnie filmów, teraz wchodzi do kin Joker – pamiętam całkiem niedawno był inny film o nim, nie oglądałem, ale widziałem zwiastun, i jakoś po nim nastąpił mega wysyp lasek z niewystępującymi naturalnie kolorami włosów – bo takie miała na ekranie dupa tego psychopatycznego złoczyńcy.

Erozja dobrze pojętej kultury (nie chodzi o chodzenie co miesiąc do opery), ale i innych rzeczy jak wartości społecznych, itd. zaczęła następować w takim tempie, że ja już nie zastanawiam się jaki świat zastaną moje wnuki i prawnuki, tylko zastanawiam się czym zostanę zaskoczony w przyszłym roku, np. jakimi kolejnymi, nowymi autorytetami w sferze kultury, itp.

#kultura #clownworld #nobel #tokarczuk #literatura #kino #freddiemercury #bohemianrhapsody #joker #alternatywka #film #bekazlewactwa #wydarzenia #polska #swiat